DZIEŃ DZIECKA

Około 2 tysięcy najmłodszych mieszkańców Legnicy i okolic bawiło się 1 czerwca w legnickim parku z okazji swojego święta. Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany przy współpracy Fundacji EuCO Dzieciom, Caritas, TPD, Komendy Miejskiej Policji, Straży Granicznej i wielu innych instytucji.

Podczas tegorocznego festynu dzieci mogły cieszyć się w pełni przewidzianymi specjalnie dla Nich atrakcjami takimi jak: zawody sprawnościowe, koło fortuny, loteria fantowa, konkursy tańca i śpiewu oraz wiele innych. Ostatecznego smaku festynowi dodały pieczone kiełbaski z grilla oraz pyszna zupa grochowa.
Uśmiechów na buziach i okrzyków radości nie zabrakło z pewnością w legnickim parku. Śmiało można stwierdzić, że mimo niezbyt sprzyjającej aury, był on najcieplejszym i najweselszym miejscem w mieście.